BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Yra tokie vaikai… Juos vadina “banditukais”…

Juos vadina kiemo siaubu, banditukais… Jie vaikšto savo grupelėje, nuo mažų dienų rūko, keikiasi, kaip seni jūreiviai, triukšmauja ir kitaip erzina solidžius kaimynus. Apie juos kaimynai vienareikšmiškos nuomonės ir, turintys savo vaikus panašaus amžiaus, stengiasi, kad jų atžalos laikytųsi nuo šių kuo toliau. Nesinori dėl to smerkti nei vieno, nes vaikai yra vaikai ir jie greitai pagauna kitų bendraamžių ypatumus, nesvarbu ar būtų blogybės ar gėris… Tačiau kai pagalvoji, kuo kalti šie „banditukai“, jei jie neranda kito prieglobsčio kaip kiemas, o vėliau – gatvė. Jie jau nuo mažų dienų ieško kaip gauti vieną kitą litą ir, manau, ne vien cigaretėm… Kažkaip mano santykiai su mūsų kiemo tokia vaikų grupele yra gal keisti, bet įdomūs man pačiam. Pastebėjau, kad po keleto pokalbių, ramių, paklausinėjant, o jei reikia ir ramiai subarant, jie ėmė mane gerbti. Man smagu kai jie su manimi sveikinasi ir linksma kai mane vadina „dėde“. Štai ir dabar girdžiu jų garsius pokalbius, riksmus už lango, vadinasi sugrįžo iš žvejybos… O apie jų žvejybą – netrukus.

Būna, kad jie bando gauti kokį vieną kitą litą… Kartą žiemą, kai pusnyse kiurksojo automobiliai, tame tarpe ir mano, jie prišoko prie manęs ir pasisiūlė nuvalyti nuo kėbulo sniegą. Tik ar sutiksiu jiems duoti dešimt litų? Buvo ir taip, kad jie valė sniegą nuo gatvės ir vis dairėsi ar kam nors tai įdomu, tačiau kiemo automobilistai tik smagiai važiavo pro šalį, nesusimąstydami, kad vaikai taupo jų brangų laiką. Stebina mus toks „banditukų“ elgesys? Juk jie sėkmingai galėtų apšvarinti parduotuvę, išsinešti šokoladuką nėra labai sudėtinga… Tačiau šiandien jie mane dar labiau nustebino.

Jau vakar jie pastebėjo mane parke, kur mėgstu vaikštinėti, kvėpuoti grynesniu oru ir stebėti parko paukščius, kurių čia randu įvairių. Jau senokai pastebėjau gyvenant du didelius, gražius paukščius. Jie visuomet būna tik kartu. Kartą mėginau juos paveiksluoti, bet poroje nesigavo ( nuotraukoje vienas iš jų).

Pamatę mane, vaikai pasisveikino. Niekur neskubėjau, todėl stabtelėjau. Pakrypo kalba apie žvejybą, nes žinojau, kad jie buvo nuvažiavę…  Vienas staiga kreipėsi į mane, paprastai, be užuolankų ir kompleksų, nes jie – paprasti vaikai:

- Dėde, gal galit man sutvarkyti meškerę? Nutrūko viskas…

Žinojau, kad ta meškerė jo mirusio senelio, o tėvo net nebuvau matęs… Sutikau, nors labai norėjau ką kita nuveikti. Sutarėm susitikti prie mano laiptinės vėliau, bet grįžęs jų neradau. Na, gėda pripažinti, bet šiek tiek apsidžiaugiau, nes skubėjau namo.

Šiandien ryte juos radau jau žvejojančius parko tvenkinėlyje. Priėjau, jie puolė klausinėti žvejybos ypatumų, vienas per kitą, nespėdavau net atsakinėti. Pataisiau jų sistemėlę ir nuvedžiau, parodydamas vietas, kur geriau kimba karosiukai. Jie labai norėjo, kad važiuočiau su jais šiandien prie ežero. Sakė, kad patys vargsta, supainioja viską, pykstasi paskui… Negalėjau… Grįžtant atgal, jie lydėjo mane, pastebėjau keistus ir įtarius praeinančiųjų žvilgsnius, įbestus čia į mane, čia į juos. Pasijutau tarsi koks užklasinės veiklos pedagogas… :)

Ant tiltelio pastebėjau per turėklą persivėrusią senyvą moteriškę. Ne iš karto susigaudžiau kas vyksta. Bet šie vaikai… jie privertė mane plačiai išsižioti… Pribėgo prie močiutės, kuri niekaip negalėjo iškelti virve pririšto kibirėlio, sklidino vandens. Vienas vaikas pagriebė už virvės, močiutė pradėjo džiūgauti, kad netiesa, jog visi vaikai blogi… Jis dar pasisiūlė pasemti sklidinesnį. Kitas puolė atrišinėti virvę ir pasišovė močiutę palydėti namo…

Stovėjau šalia, nustebęs, plačiai šypsojausi ir galvojau: štai tau ir „banditukai“… :)

Patiko (0)

Rodyk draugams2 komentarai

  1.   pietryčių vėjelis 2012-06-17 13:18:16

    Gera,kad yra tokių gerų dėdžių,kaip tu,tie vaikai tikrai tave gerbia ir galvoju, kad stengsis imti iš tavęs pavyzdį.
    Apie paukščius tavo nuotraukose…apatinėje nuotraukoje,jei gerai supratau-kėkštas..pataisyk,jei klystu,viršutinėje-laukinis karvelis…galbūt keršulis.
    Sėkmės kuriant:))

  2.   inas 2012-06-17 13:36:32

    Ačiū:). Manau, visi galim būti dėdėm… :) Na,prisipažinsiu mažai paukščių rūšių ar vardų pažįstu, nors ir mėgstu juos stebėti… Todėl aš nieko nepataisinėsiu…:))

Palikti komentarą